2014 Yılından Bugüne Hizmetinizdeyiz

Pazartesi-Cumartesi - 08:00 - 21:00 |Pazar - 09:00 - 16:00

Telefon

0 (546) 776 12 76

Telefon
Teklif Al

Çatı Tamiri

Çatı tamiri işleri çatının cinsine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle karlı ve soğuk bölgelerde kullanılan kiremit çatılar zaman içinde aşınmalara maruz kalır ve su almaya başlar. Ayrıca çatı altına yapılmış olan yalıtım malzemesi de zaman içinde yıpranarak ve eskiyerek çatının altından yapının içine su girmesine neden olabilmektedir. Çatı tamiri eğer sadece kiremit çatıdaki bazı kiremitlerin değişimi ile giderilebilecek durumda ise bu gibi durumlarda onarıma ihtiyaç duyulan kiremitler kaldırılır ve yeni kiremitlerle montaj ürünü olan kelepçelerle birbirine tutturulur. Özellikle çatının ilk sırasında bu işlem her kiremit için hem alttan hem üstten yapılırken sonraki sıralarda bir kelepçe elemanları birer defa kullanılır.

Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Çatı tadilatı çatının altındaki yalıtım malzemesinin de değiştirilmesi durumunda daha büyük bir ekipman ve zaman gerektirmektedir. Öyle ki çatı altına mebran döşenmesi ve sudan arındırılması gerekmekte olup bu işlem için yalıtım malzemesinin üzerindeki çatı malzemesinin tamamının kaldırılması gerekmektedir. Çatı onarımı işleri sürdürülürken güvenlik önlemi alınması da önem arz etmektedir. İşçilerin tam güvenlikli iskele kullanması ve kemer takmaları kendi güvenlikleri için mutlaka yapılması gereken işler arasında yer alır. Çatı onarımları sadece konutlar için geçerli olmamakla birlikte özellikli yapılarda da onarım gerektiren durumlar olabilmektedir. Ayrıca bazı tarihi yapıların çatı onarımları da oldukça zor olabilmektedir. Özellikle camilerde kurşun kubbelerin altındaki malzemenin yalıtımının yapılabilmesi zor olabilmektedir. İtinalı bir çalışma gerektiren çatı onarım işlerinin keşif çalışması ile sürdürülmesi güvenli ve uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır.

Çatı Tadilatları Hangi Aralıklarla Yapılır?

Çatı tadilatları güvenli ve sağlam malzeme ile yapıldığı takdirde on yıla kadar değişiklik gerektirmez. Bazı basit onarımların dışında sağlam bir sistem kullanılması durumunda bu süre daha da uzayabilir. Çatı onarımı zahmetli bir iş olup sürekli tekrarlanması durumunda yapıya da zarar verebilmektedir. Bu nedenle yapının da korunması adına tadilat gerektiren durumlarda ihtiyaç net olarak belirlenmeli onarımın sağlıklı bir şekilde ve uzun ömürlü olması sağlanmalıdır. Ayrıca son teknoloji ürünler sayesinde özellikle çatı sistemlerinin altına yerleştirilen yalıtım malzemeleri ile çatı onarımlarının periyodu daha da uzatılabilmektedir.

İletişim

Telefon

0 (546) 776 12 76

Email

decomesyapi@gmail.com

Hayalinizdeki projeyi inşa etmek için profesyonel bir ekip mi arıyorsunuz?

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için birinci sınıf inşaat hizmetleri sunuyoruz.

× Size nasıl yardım edebilirim?