2014 Yılından Bugüne Hizmetinizdeyiz

Pazartesi-Cumartesi - 08:00 - 21:00 |Pazar - 09:00 - 16:00

Telefon

0 (546) 776 12 76

Telefon
Teklif Al

Yüzme Havuzunuz İçin Mükemmel Fikirler

Yüzme havuzunuz için düşünülmesi gereken ilk tasarım seçeneği de en temel ve temel unsurdur: Nasıl şekillenecek. Havuzunuzun şekli nihayetinde boyut, tasarım hedeflerinizin ne olduğu ve kişisel tercih gibi faktörlere bağlı olacaktır.

Daha klasik bir tarz arıyorsanız veya havuzu yüzme turları gibi faydacı amaçlar için kullanıyorsanız, dikdörtgen havuzlar genellikle mükemmel bir seçimdir. Bir dikdörtgen havuzunun en güçlü özelliklerinden biri, neredeyse bukalemun benzeri bir etkiye sahip olması ve çok çeşitli ayarlarla mükemmel uyum göstermesidir.

Alternatif olarak, her büyüklükteki yardalarla iyi çalışmanın en büyük avantajına sahip olan böbrek şeklindeki havuza gitmeye karar verebilirsiniz. Başka bir harika seçim, yuvarlak bir havuzdur, çünkü bu şekil belirli bir alışılmadık tutum ve kendine özgü bir çekiciliğe sahiptir.

Her durumda, hatırlanması gereken en önemli şey, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve kendi kişiliğinizi yansıtan bir tasarım seçmektir!

Doğal bir his vermek

Tercihiniz havuzunuzun sizi daha doğal, kaçan bir ortama taşımasıysa, o zaman yalnız değilsiniz! Doğal bir atmosfer ve ton için olanaklar neredeyse sınırsızdır ve aradığınız nitelikleri yansıtmak için kendi benzersiz kombinasyonunuzda kullanılabilir.

Bu efekti yaratmanın yaygın ve çok etkili bir yolu, havuzun dışında taşlar ve kayalar kullanmak ve onu doğal bir hisle kuşatmaktır. Birçok insan, güzel otlar, zambak yastıkları, sarmaşıklar ve ağaçlar da dahil olmak üzere çeşitli bitki yaşamı eklemeyi sever.

Bu adımla ilgili sorun yaşıyorsanız, ortamın vaha, tropik cennet veya orman gibi somutlaştırılmasını istediğiniz belirli bir temayı bulmaya çalışın.

Fayansların Şekillendirilmesi

Havuz karolarınızın tasarımı, ambiyansı mükemmelleştirmek için küçük ama önemli bir yoldur! En çarpıcı veya anında fark edilebilir özellikler olmasa da, fayanslar kalıcı bir izlenim bırakır ve fikirlerinizi hayata geçirir.

Cam mozaikler yaygın bir seçimdir ve iyi bir nedenden dolayı! Bu fayanslar güneş ışığını yansıtma ve genellikle bir okyanusun renklerini taklit etme şekliyle çarpıcı bir etkiye sahiptir; Bu tasarımı seçerseniz, onlarla yanlış gitmenin hiçbir yolu yoktur.

Bununla birlikte, daha aşağıya doğru bir görünüm için gidiyorsanız, taş karolar en iyi seçenekler arasındadır ve büyük bir etkisi olabilir.

Isı yalıtımını önlemek istiyorsanız, porselen karolar muhtemelen en iyi seçeneklerinizden biri olmalıdır!

 

Leave a Comment

Hayalinizdeki projeyi inşa etmek için profesyonel bir ekip mi arıyorsunuz?

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için birinci sınıf inşaat hizmetleri sunuyoruz.

× Size nasıl yardım edebilirim?